Bitva o pevnost Qala-e Džangi by Doug Stanton

Bitva o pevnost Qala-e Džangi

By Doug Stanton

  • Publication Date: 2016-02-27
  • Genre: Military

Book Summary

Dramatický příběh o malé skupině vojáků amerických speciálních jednotek, která po událostech 11. září 2001 tajně vstoupila do Afghánistánu a na koních se vydala do boje proti Tálibánu. Nepřítele, který měl čtyřicetinásobnou početní převahu, pronásledovala horským terénem a po řadě urputných bojů obsadila město Mazár-e Šaríf, které bylo pro porážku Tálibánu strategicky důležité.
Jeho obyvatelé vítali vyčerpané Američany jako osvoboditele. Ovšem potom došlo k nečekanému zvratu. Během kapitulace asi pěti set Tálibánců byli američtí vojáci přepadeni ze zálohy. V ohromné pevnosti Qala-e Džangi bojovali proti mnohonásobné přesile o život. V sázce byl vojenský úspěch celé kampaně. Kdyby vojáci padli nebo byli zajati, mohlo by veškeré úsilí o porážku Tálibánu přijít vniveč. Ve snaze udržet pevnost podstoupili Američané jedny z nejtěžších bojů v městském prostředí v moderní době. 
Tento příběh ukazuje, že kombinace prastarých strategií válčení na koních s moderními technologiemi leteckého bombardování může vést ke zdánlivě neuvěřitelným vojenským úspěchům. Důsledná snaha těchto vojáků na koních získat si přízeň obyvatel města a zabránit civilním obětem navíc poskytla cenné ponaučení pro pokračující americké nasazení v Afghánistánu. 
Součástí knihy je fotografická příloha.

Related Tags : Bitva o pevnost Qala-e Džangi Doug Stanton epub ebook, Bitva o pevnost Qala-e Džangi Doug Stanton PDF EBOOK, Bitva o pevnost Qala-e Džangi Doug Stanton AUDIOBOOK download, Bitva o pevnost Qala-e Džangi Doug Stanton EPUB download, Bitva o pevnost Qala-e Džangi Doug Stanton MOBI download, Doug Stanton's book, Bitva o pevnost Qala-e Džangi Doug Stanton book review , free ebook apk download, Bitva o pevnost Qala-e Džangi by Doug Stanton zip download, read Bitva o pevnost Qala-e Džangi book online, Military

Comments